Lektori

Mená lektorov z pre danza mea 2023 Vám predstavíme čoskoro. 

ANDREA VENERI (IT)

Tanečné vzdelanie získal na MC HIP HOP SCHOOL, kde paralelne s Hip Hopom študoval aj klasický a moderný tanec. Jeho tanečnú kariéru ovplyvnilo množstvo talianskych osobností v oblasti hip-hopu. Dodnes prehlbuje svoje tanečné vzdelanie na Millenium Dance Complex, Debbie Raynolds Studio, Movement Lifestyle a IDA Hollywood. Ako tanečný pedagóg pôsobí na školách naprieč celým Talianskom: Neapol, Salerno, Avellino, Caserta, Battipaglia, Baronissi, Agropoli, Potenza, Paola, Amantea, Cassano allo Ionio, Montalto Uffugo, Campora San Giovanni a iné. 

IGOR HOLOVÁČ

Od roku 1984 člen, neskôr sólista (1990), vedúci sólista (1993 – 1997 a od 1999) a od roku 2004 baletný majster – repetítor Baletu Slovenského národného divadla v Bratislave. V rokoch 1997 a 1998 pôsobil ako sólista Laterny magiky v Prahe a hosťujúci sólista Baletu Štátneho divadla v Košiciach.

Mimoriadne výrazný predstaviteľ špičkovej interpretačnej školy klasického tanca, herecky tvárny so širokou paletou postáv baletného repertoáru. V roku 2004 absolvoval štúdium choreografie na Katedre tanečnej tvorby HTF VŠMU (pedagóg: J. Sabovčík).

Počas kariéry hral množstvo titulných a hlavných postáv, ako Romeo (Romeo a Júlia), Nádej (Zvláštna radosť žiť), Franz Kafka (Svetlo v tme), Smrť (Requiem), Paganini (Paganini), Basilio (Don Quijote), Quasimodo (Zvonár z Notre Dame) a mnohé ďalšie.

Igor Holováč sa prejavuje aj ako invenčný choreograf, ktorý na scéne Slovenského národného inscenoval diela ako Diskrepancie na hudbu Martina Burlasa, Kvarteto pre jedného na hudbu Iľju Zeljenku, dve časti baletu Oskara Nedbala Z rozprávky do rozprávky, detský balet Tibora Freša Narodil sa chrobáčik a mnoho ďalších. Vytvoril množstvo choreografií aj pre iné divadlá na Slovensku aj v zahraničí, študentské  choreografie a iné.

Spomedzi cien a ocenení za interpretačnú a choreografickú tvorbu sú najvýznamnejšie: 2. cena za dielo Diskrepancie na Celoštátnej choreografickej súťaži v Bratislave (1988), Cena Slovenského literárneho fondu (v oblasti baletu za rok 1993) a účasť vo finále medzinárodnej choreografickej súťaže v holandskom Gröningene (1992). Je nositeľom Ceny The Philip Morris Flower Award za rok 1998

NILDE SERPA (IT)

comming soon

DINO VERGA (IT)

comming soon

ZDENKO GALABA (SK)

Navštevoval Tanečné Konzervatórium v Bratislave. Nasledovalo engagement v  Slovenskom Národnom Divadle v Bratislave, kde popri sólistických rolách účinkoval v Štátnom Divadle v Košiciach, Bratislavské Divadlo Tanca s ktorým sa predstavil aj divákom v New Yorku, v Divadle Andreja Bagara v Nitre, v Narodím Divadle v Prahe. Po presídlení do Nemecka tancoval v  Kaiserslautern, Mannheim, Halle an der Saale, Dresden, Leipzig a ďalších miestach. 

Ako baletný pedagóg po jeho Masterstudium na Palucca Hochschule v Dresden intenzívne rozširuje a obohacuje svoje pedagogické skúsenosti na baletnej škole v Dresden, v Theater Koblenz, na  Hochschule für Darstellende Kunst vo Frankfurt am Main, na baletnej škole v Mainz, na baletnej  college v talianskom meste Genova.